Досье

Онищенко Володимир Олександрович

доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка
Народився 25 березня 1969 року в м. Луганськ. Закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут, отримав диплом з відзнакою за спеціальністю "Теплогазопостачання, вентиляція і охорона повітряного басейну" (1993). У 1995 р. закінчив Полтавський державний технічний університет за спеціальністю "Бухгалтерський облік, контроль, аналіз у промисловості та будівництві", а в 1997 р. — Київський інститут банкірів за спеціальністю "Міжнародна економіка".

Кандидат технічних наук з 1996 р. за спеціальністю 05.05.02 "Машини і агрегати для виробництва будівельних матеріалів, конструкцій і виробів". Навчався у докторантурі Інституту економіко-правових досліджень Національної академії наук України (1999-2002). Докторську дисертацію на тему "Основи формування інвестиційної політики регіону" за спеціальністю 08.10.01 "Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка" захистив у 2002 р.

Автор понад 80-ти наукових праць, у тому числі 7-ми монографій, підручників та навчальних посібників. Головний редактор наукового фахового журналу "Економіка і регіон".

В. О. Онищенком заснована наукова школа, провідними напрямами діяльності якої є:
 • фінансова політика сталого розвитку регіону;
 • організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії розвитку регіону;
 • регіональні аспекти інноваційного розвитку;
 • соціально-економічні проблеми розвитку регіону;
 • розвиток регіональних зовнішньоекономічних зв'язків;
 • екологічна небезпека регіону;
 • інноваційно-спрямований розвиток підприємств;
 • фінансово-кредитні ресурси інноваційного розвитку регіону;
 • місцевий та регіональний розвиток в Україні.
Наукові дослідження школи спрямовані на комплексну теоретичну розробку та обґрунтування основних фінансово-економічних пріоритетів регіональної політики формування інноваційної моделі розвитку, підвищення ролі фінансового ринку в побудові інноваційно-інвестиційної моделі регіонального господарського комплексу.

Зокрема:
 • установлення пріоритетних напрямів регіональної політики соціально-економічного розвитку;
 • визначення механізму та методів формування фінансово-інноваційної моделі розвитку регіонального господарського комплексу;
 • систематизація показників формування фінансово-інноваційної моделі з урахуванням регіональних особливостей функціонування господарського комплексу;
 • формування методичних основ щодо ролі суб'єктів фінансового ринку в інноваційному процесі регіонального розвитку;
 • розробка й апробація методики оцінювання інвестиційної привабливості підприємств регіону;
 • визначення фінансових інструментів інвестування й обґрунтування методів їх залучення в інноваційну діяльність підприємств реального сектору економіки;
 • побудова функціональної моделі поєднання фінансового і промислового капіталів у системі формування фінансово-інноваційної стратегії розвитку регіону.
За період існування школи захищено 19 кандидатських дисертацій.

Володимир Олександрович Онищенко — голова ради ректорів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону, член Спілки ректорів ВНЗ України, депутат Полтавської обласної ради четвертого та п'ятого скликання, член президії Північно-Східного наукового центру Національної академії наук, Української нафтогазової академії, заступник голови експертної ради з економіки Державної акредитаційної комісії МОН України, член Президії науково-методичної комісії МОН України з менеджменту й адміністрування, член науково-методичної комісії МОН України з економіки та підприємництва (підкомісія "Фінанси і кредит"), голова спеціалізованої вченої ради ПолтНТУ з захисту дисертацій за спеціальністю 08.00.05 "Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка", член спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій Харківської національної академії комунального господарства та Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, член колегії Головного управління економіки, Головного управління освіти і науки, управління архітектури та будівництва Полтавської обласної адміністрації.

Нагороджений грамотою Верховної Ради України, знаком МОН України "За наукові досягнення", нагрудним знаком МОН України "Петра Могили" за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки України.
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь