Досье

Жук Віра Никанорівна

відомомий історик-архівіст, заслужений працівник Української PCP, фундатор історичного краєзнавства в Полтавській області
Віра Никанорівна Жук народилася 12 квітня 1928 року у с. Кривуші Кременчуцького району (нині у складі м. Кременчука).

Навчалася у Кривушанській неповній середній школі, у період окупації краю німецько-фашистськими загарбниками (1941-1943) пережила усі страхи військового часу.

У 1950 р. поступила на історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який і закінчила (історико-архівний відділ) у 1955 р. з відзнакою. Після закінчення університету була направлена на роботу в Державний архів Полтавської області, де дослідниця пропрацювала понад 20 років, спочатку на посадах наукового та старшого наукового співробітника, згодом - начальника відділу використання та публікації документів.

Віра Никанорівна Жук займалася дослідженням історії архівної справи, брала участь у підготовці 2-х видань путівника держархіву, збірників документів «Полтаві - 8000 років. 1174-1974» (К.: Наукова думка, 1974), «Полтавщина у Великій Вітчизняній війні Радянського Союзу 1941-1945 pp.» (К.: Наукова думка, 1975), публікацій у наукових журналах про пошукову та видавничу роботу. Вона також брала активну участь у підготовці та виданні тома «Історія міст і сіл Української PCP. Полтавська область» (К., 1967), енциклопедичного довідника «Полтавщина» (К: Українська енциклопедія ім. М.П.Бажана, 1992. - 1024 с), багатьох інших праць з історії українсько-болгарських взаємин XIX ст., населених пунктів Полтавщини, релігії та церкви. У 1975 р. за активну участь у підготовці і написанні тома «Історія міст і сіл Української PCP. Полтавська область»

В. Н. Жук було присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури УРСР», а в травні 1977 р. при відділі історії і міжнародних відносин соціалістичних країн Інституту історії АН УРСР вона захистила кандидатську дисертацію за темою «Громадськість України в російсько-болгарських взаєминах 60-70-х років XIX століття».

З червня 1978 до вересня 1986 p., до виходу на пенсію В. Жук працювала в Полтавському педагогічному інституті ім. В. Г. Короленка, спершу на посаді асистента, потім викладача, старшого викладача, доцента кафедри історії СРСР та УРСР.

Померла З листопада 2008 року.
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь